Сечокам’яна хвороба: 10 кроків до одужання!


Уролітіаз (сечокам'яна хвороба) — одне з провідних захворювань у сучасній урології, пов'язане з порушенням в організмі процесів обміну речовин, яке сприяє утворенню каменів у нирках і сечових шляхах. Останнім часом випадки захворювання на сечокам'яну хворобу почастішали. Багато в чому це пов'язано з малорухливим способом життя, несприятливою екологічною ситуацією, вживанням неякісної штучної їжі. Сечокам'яна хвороба — поліетіологічне захворювання, характерною рисою якого є наявність в нирках та / або сечовивідних шляхах одного або декількох каменів.

При сечокам'яній хворобі камені утворюються в баліях нирок, чашечках, сечовому міхурі та сечівнику, сечоводах. Частіше камені виникають в одній нирці, але іноді можуть проявиться і двостороння патологія. Також і кількість каменів у одного пацієнта може бути різною: від одного до кількох в кожній з нирок. Величина каменів може варіюватися від дрібних, розміром близько 1мм, до величезних — більше 10см в діаметрі. Деякі камені можуть не збільшуватися в розмірі досить тривалий час, інші за півроку можуть досягти таких розмірів, що своїм обсягом заповнюють всю чашково-мискову систему нирок. Третина хворих страждає від рецидивуючої форми хвороби, коли каміння виникає повторно. На сьогоднішній день причини утворення каменів в сечовивідній системі людини до кінця не вивчені.

Вважають, що до виникнення сечокам'яної хвороби призводить ряд зовнішніх і внутрішніх факторів.

До зовнішніх відносять:

Внутрішні чинники з боку сечовивідної системи:

Внутрішні чинники з боку всього організму:

За структурою камені поділяють на:

На початку розвитку сечокам'яної хвороби, коли вже існує один або кілька каменів, симптоми захворювання можуть не проявлятися. Але найчастіше сечокам'яна хвороба починається з нападу ниркової кольки.

Ниркова колька — це напад сильного болю в поперековому відділі. Локалізація болю залежить від місця утворення каменів: якщо камені знаходяться в нижньому відділі сечоводу, то біль може проявлятися в нижній частині живота і віддавати в пах. З'являється раптовий біль на фоні повного здоров'я в будь-який час доби. Навіть зміна положення тіла істотно не впливає на силу больових відчуттів. Зазвичай пацієнти стурбовані і знаходяться в русі, підшукуючи більш зручне положення тіла з найменшим проявом болю. Час від часу, можлива поява нудоти і блювання, часто буває прискорене сечовипускання невеликих порцій сечі.

Причиною ниркової кольки є закупорка сечоводу каменем, в результаті якого різко підвищується тиск в нирковій балії, що призводить до її розтягування. Стінки балії мають велику кількість больових рецепторів, у зв'язку з цим біль зазвичай сильний і різкий. Якщо розмір каменя не більше 0,5-0,6 см, то він найчастіше самостійно виходить з сечею. У випадках, коли великий розмір каменю або звужені сечовивідні шляхи стають причиною того, що власними силами камінь не може вийти з сечових проходів і продовжує порушувати процес відтоку сечі, підвищуючи тиск в нирковій балії, потрібна лікарська і медикаментозна допомога, так як така ситуація може призвести до порушення, покладених на нирку, функцій або її загибелі.

Діагностика сечокам'яної хвороби проводиться за допомогою ряду лабораторних досліджень. В аналізі сечі знаходять невелику кількість еритроцитів (мікрогематурія), велику кількість солей, іноді лейкоцити. Для того, щоб визначити місце знаходження каменю, проводять ультразвукове дослідження нирок і сечового міхура, яке дає можливість побачити камінь на будь-якій ділянці нирок, сечового міхура і нижньої третини сечоводу (верхній і середній відділ недоступний для УЗД). При проведенні обстеження методом рентгенографії, можливе виявлення тіні каменю в проекції сечових шляхів. Є камені, які не відображаються на рентгенівському знімку: уратні, цистинові, ксантинові. Для підтвердження діагнозу проводять екскреторну урографію — обстеження, при якому використовують контрастні речовини для точного визначення місця закупорювання сечовивідних шляхів. Також можливе проведення магніторезонансної та комп'ютерної томографії.

Лікування сечокам'яної хвороби.

Медикаментозне лікування уролітіазу направлено на відходження уламків конкрементів нирок і верхніх сечовивідних шляхів. При цьому призначають питний режим (мінеральні води), фізіотерапевтичне та санаторно-курортне лікування, спазмолітики, анальгетики і прийом різних лікарських препаратів. На цьому етапі важливу роль відіграють рослинні лікарські засоби.

На сьогоднішній день в лікуванні і профілактиці сечокам'яної хвороби добре зарекомендував себе комплексний рослинний препарат Урохолум®, який має оригінальний запатентований склад з 10 компонентів рослинного походження:

Кожен компонент Урохолуму® володіє певними цілющими якостями. Але для оптимізації ефекту доцільно їх комплексне застосування.

10 кроків до успішного одужання:

Урохолум ® показаний в таких випадках:

Позитивна дія препарату Урохолум клінічно доведена у пацієнтів з сечокам'яною хворобою та запальними процесами в сечовивідних шляхах. Підтверджено, що виражена протизапальна, спазмолітична, регенеративна і літолітична дії фітопрепарату Урохолум, позитивно впливають на організм пацієнтів, які страждають на сечокам'яну хворобу у поєднанні з хронічним калькульозним пієлонефритом. А ,завдяки рослинному походженню компонентів препарату, можливе його тривале застосування.


Повернутися назад



Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я