Урохолум — крапля камінь точить, адже крапля сильніша за камінь!

Понад 100 років тому відомий український письменник — Іван Якович Франко написав чудову розповідь. Коротко, сюжет оповідання полягає в наступному. На дворі тринадцяте століття. Місце дії — Карпати. Монгольський загін вторгається в улоговину, оточену горами. В улоговині знаходиться село, яке не може протистояти загарбникам у відкритому бою (спробували — не вийшло). Але один з односельців придумує, як утопити сотні загарбників разом, перекривши місцеву гірську річку величезним каменем. Звали цього дев'яностолітнього старого — Захар Беркут. Що характерно, за професією був старий місцевим лікарем і фармацевтом одночасно. Лікував односельців травами. Ідея вдалася на славу. Цікаво, чому саме цьому старому прийшла в голову така проста, і одночасно геніальна ідея? А, може, і не придумував він нічого, може вже стикався з чимось подібним у своєму житті і просто скопіював? Ой, не все тут так просто, не все…

Які функції в людському організмі виконують нирки? Різні, але зокрема — видільну (якщо ми вже заговорили про сечокам'яну хворобу).

Процес утворення кінцевої сечі далеко не простий і є результатом трьох процесів:

 • Фільтрації з плазми крові в капсулу Шумлянського-Боумена (утворення так званої первинної сечі з низькою концентрацією). Відбувається в ниркових клубочках.
 • Другий процес — канальцева реабсорбція (зворотне всмоктування, перш за все іонів натрію). Утворення вторинної, концентрованої сечі. Процес відбувається в канальцях, в тому числі на ділянці петлі Генле.
 • І третій процес — канальцева секреція. Деякі речовини потрапляють в просвіт канальця з крові, міжклітинної рідини. Зокрема, не дивлячись на те, що до половини профільтрованої в ниркових клубочках сечовини реабсорбується в проксимальному канальці (початковий відділ), уже в звивистих канальцях(дистальний відділ) кількість сечовини навіть трохи перевищує її кількість, що надійшла з фільтратом. Даний кругообіг сечовини (фільтрація, зворотня фільтрація і, нарешті, секреція) необхідний для осмотичного концентрування сечі.

Для чого нам потрібен такий складний механізм сечоутворення, не простіше було б користуватися простим одноступінчастим механізмом фільтрації? Справа в тому, що, при водному навантаженні проксимальна реабсорбція іонів натрію (і не тільки цих іонів), води не змінюється, стінка дистальних відділів ниркового канальця залишається водонепроникною. Це означає, що саме діяльність петлі Генле, дистальних відділів збірних трубок обумовлює здатність нирок людини при водному навантаженні виділяти великі обсяги (до 900 мл / год) розведеної, гіпотонічної сечі. А при дефіциті води в організмі екскретується всього 10-12 мл сечі за годину, причому в чотири з половиною рази осмотично більш концентрованої, ніж кров. Зміст даного механізму в тому, що людина незалежна (відносно) від джерел солі та питної води.

Тому будь-яка патологія нирки є не що інше, як зазіхання на нашу свободу. І не знаю, як ви, а я буду боротися. Сьогодні — з сечокам'яною хворобою (СКХ) за допомогою фітопрепарату УРОХОЛУМ, що випускається під торговою маркою «Vishpha». Препарату, що містить в своєму складі десять лікарських рослин,які  здавна використовуються для комплексного лікування даної патології і не тільки. А саме, УРОХОЛУМ  містить:

 • Плоди моркви дикої
 • Листя ортосифону тичинкового
 • Траву горця пташиного
 • Кукурудзяні рильця
 • Квітки бузини чорної
 • Траву хвоща польового
 • Шишки хмелю
 • Березові бруньки
 • Траву звіробою
 • Листя м'яти перцевої.

Що потрібно пам'ятати про сечокам'яну  хворобу? Перш за все, СКХ є поліоетіологічним захворюванням, і причини утворення різних каменів у різних пацієнтів відрізняються. Є кілька теорій виникнення даного захворювання. Найбільш сучасна з них — протеолізно-іонна теорія, яка об'єднує чотири фактори каменеутворення: ph сечі, білки, які містяться у сечі, ендогенну протеолітичну (ферментативну) активність та кристалічні компоненти. Головну роль в цій системі відводять протеіназам сечі, які взаємодіють з білками, розчиненими   знову ж в сечі і запобігають утворенню гелю, який як раз і є матрицею сечового каменя.

Це перше. Друге — у здоровій нирці, камені утворитися не можуть.

Третє: класифікувати камені доцільно за хімічною будовою. Найбільш часто зустрічаються з них:

 • Оксалати (солі щавлевої кислоти). Ці камені мають шипувату поверхнею і легко ранять слизову.
 • Фосфати (солі фосфорної кислоти).
 • Урати (солі молочної кислоти, камені органічної природи).

Сечокам'яна хвороба є насамперед хірургічною проблемою. При цьому важливо розуміти той факт, що інструментальне лікування СКХ, навіть найсучасніше, (наприклад, дистанційна ударно-хвильова літотрипсія), по суті, є симптоматичним лікуванням сечокам'яної хвороби і не дає ніякої гарантії,що хвороба не повториться.

У зв'язку з цим актуальним стає питання застосування УРОХОЛУМУ для профілактики можливих рецидивів СКХ. Адже, в даному випадку, далеко не завжди виправдане призначення хімічних препаратів, які зазвичай використовуються для лікування ниркової кольки. Більш того, ниркові камені, утруднюючи відтік сечі, ранячи слизову, можуть спровокувати виникнення запальних захворювань сечової системи: пієлонефрит, запалення сечоводу, цистит (в залежності від локалізації каменів, і, до речі, може бути і навпаки). В даному випадку доцільно застосування препарату, що має, крім спазмолітичної, анестезуючу активність, протизапальну, кровоспинну, антисептичну, діуретичну дії. Всі вище перелічені ефекти характерні для препарату УРОХОЛУМ, знову ж таки, завдяки його складу.

Наприклад:

 • Спазмолітичну активність мають три компоненти УРОХОЛУМУ (м'ята, звіробій, дика морква).
 • Анастезуючий ефект — три компоненти УРОХОЛУМУ (шишки хмелю, м'ята, звіробій).
 • Протизапальний ефект — три компоненти  УРОХОЛУМУ(морква, звіробій, спориш).

При цьому, це далеко не всі можливості УРОХОЛУМУ. Зокрема, плоди моркви дикої, трава горця пташиного (споришу), кукурудзяні рильця, що входять до складу препарату, здатні так само розчиняти камені і пісок.

У зв'язку з вище переліченим, існують чіткі, конкретні точки дії УРОХОЛУМУ при лікуванні СКХ. Це:

 • Початкова стадія сечокам'яної хвороби (наявність піску, каменів до 2-ох сантиметрів в діаметрі, здатних до самостійного відходження).
 • Полегшення відходження уламків каменів після літотрипсії.
 • Сечокам'яна хвороба з поєднаними пієлонефритом, циститом (у складі комплексної терапії, особливо при бактеріальному пієлонефриті). Застосування УРОХОЛУМУ в даному випадку буде більш ефективним, знову ж, при початкових стадіях СКХ
 • Профілактика рецидивів СКХ після літотрипсії.

Лікарські рослини, що входять до складу УРОХОЛУМУ,  чинять так само жовчогінну дію, нормалізують тонус гладкої мускулатури жовчного міхура. Препарат можна, і потрібно призначати при жовчнокам'яній хворобі, холециститі, до якого, в особливості, схильні жінки. Але це вже зовсім інша історія і інша війна.

Повернутися назад