Нефротичний синдром (Нефроз)

Нефротичний синдром (Нефроз) — ураження нирок, яке проявляється набряками та зсувами лабораторних показників.

Нефротичний синдром може бути наслідком нефриту, амілоїдозу, пухлин нирок , нефропатії вагітних, хронічного пієлонефриту, системного червоного вовчака, діабетичного гломерулосклерозу, тромбозу ниркових вен. Часто розвиток нефротичного синдрому вказує на ниркову патологію не зовсім зрозумілого походження. В його розвитку мають значення імунологічні та метаболічні порушення у організмі.

Виділяють первинний нефротичний синдром, який розвивається при ниркових захворюваннях, та вторинний, який розвивається ухворих наряду з іншими захворюваннями.

Розвиток нефрозу пов'язаний з основними захворюваннями, більшість з яких викликані або супроводжуються імунними порушеннями. Велике значення у розвитку нефрозу надається також різким розладам обміну речовин, в основному жирового та білкового, з наступним порушенням трофіки та проникності стінки капілярів клубочків. Білкові частинки та ліпоїди, що містяться у великій кількості в сечі хворих, вражають стінку канальців, викликаючи грубі дистрофічні зміни у нирках.

Нефроз проявляється клінічно та лабораторно, що характеризується змінами у крові та сечі, набряками.У більшості хворих виявляють набряки ніг, які найчастіше розвиваються поступово, рідше гостро за 1-3 дні. Зростання набряків призводить до розвитку тяжких станів.

Вміст білка у сечі досягає 30-40 г/л .Динаміка лабораторних показників дозволяє відносно рано визначити виникнення нефротичного синдрому, тоді як набряки приєднуються на пізній стадії. Більш перспективне лікування нефрозу при нефриті, а також при системному червоному вовчаку, аніж при амілоїдозі та цукровому діабеті. Важливо намагатися підвищити вміст білка у сироватці (введення плазми, анаболічних стероїдів, призначення високобілкової дієти при відсутності ниркової недостатності). Вилікувати нефроз допоможе препарат Урохолум.