Нирковокам'яна хвороба

Нирковокам'яна хвороба — одна з найбільш частих хвороб нирок. Камені, що займають всю ниркову балію, називаються коралоподібними. У 65-75% випадків зустрічаються кальцієві камені, в 15-18% — змішані, які містять фосфат магнію, амонію і кальцію, в 5-15% — уратні.

Негативну роль в їх виникненні грають порушення обміну солей в організмі, а також інфекція й зміни сечовидільної функції нирок і сечовивідних шляхів.

Утруднений відтік сечі з ниркової балії при закупорці каменем сечоводу, викликає гострий біль у попереку — ниркову кольку.

Для нирковокам’яної хвороби характерні симптоми і перебіг сечокам'яної хвороби. Класичними ознаками є біль, порушення сечовипускання, кров у сечі, відходження каменів, підвищення температури. Можливий тривалий безсимптомний перебіг хвороби. Ниркові кольки можуть бути першим її проявом, зустрічаються у 2/3 хворих, найчастіше при рухливих каменях невеликих розмірів, особливо в сечоводах. Біль в попереку з'являється раптово, буває дуже інтенсивною, зміщується по ходу сечоводів у пахвинну ділянку. Може виникати нудота, блювання, затримка стільця, хибні позиви до сечовипускання. При нирковій кольці відзначається слабкість, серцебиття, спрага, сухість у роті, підвищення температури, озноб. У сечі виявляються лейкоцити, еритроцити, білок, у крові підвищується кількість лейкоцитів.

Розпізнавання грунтується на виявленні каменів при ультразвуковому дослідженні та внутрішньовенній урографії (метод дослідження з введенням контрастних речовин).

При неускладненій нирковокам’яній хворобі важливе дотримання дієти з достатнім вмістом білків, жирів і вуглеводів, з добовою кількістю рідини 1,8-2 літра. Під час нападу ниркової кольки призначають теплові процедури (грілка, ванна), застосовують спазмолітики, анальгетики.

З профілактичною метою та для розчинення конкрементів,виведення піску ,застосовують фітопрепарати,які володіють літолітичною (розчинення каменів), протизапальною, діуретичною, дезінтоксикаційною, спазмолітичною, кровоспинною дією. Усі вищеперераховані ефекти поєднують в собі компоненти препарату Урохолум.