Пієлонефрит

Пієлонефрит — це запалення однієї або обох нирок, переважно бактеріальної природи. Мікроорганізми потрапляють у нирки або з потоком крові з осередку інфекції, або по сечоводах з уретри і сечового міхура (у цьому випадку пієлонефрит буває ускладненням уретриту або циститу).

В цілому дівчата і жінки більш схильні до захворювання, ніж хлопчики і чоловіки, що пов'язано з тим, що у них коротша уретра. Пієлонефрит частіше вражає людей з діабетом або з ослабленим імунітетом .. Початок статевого життя, вагітність або пологи можуть викликати запалення нирок у жінок.

Що стосується чоловіків, то розвитку пієлонефриту сприяє аденома передміхурової залози. Порушення нормального відтоку сечі створює сприятливі умови для розмноження бактерій. Крім того, до захворювання схильні люди з каменями у нирках.

Причиною пієлонефриту зазвичай є ті ж бактерії, які викликають цистит. Це мікроорганізми, які в нормі населяють кишечник людини кишечка паличка,клебсієла і т.д.. Але, потрапивши в сечовий міхур і нирки, вони викликають запальний процес.

Гострий пієлонефрит характеризується підвищенням температури до 38-40 градусів, тупими болями в попереку, слабкістю, нудотою. Запалення нирок може супроводжуватися порушеннями сечовипускання, яке стає прискореним і провокує біль. При цьому сеча виглядає каламутною, і в ній може з'явитися кров.

При правильному лікуванні гострий пієлонефрит завершується повним одужанням і не призводить до патологічних змін в нирках. Але в деяких випадках пієлонефрит набуває хронічного перебігу з періодичними загостреннями. Рідко в нирках в результаті захворювання може сформуватися абсцес, який необхідно видаляти хірургічним шляхом. Нагноєння супроводжується погіршенням стану хворого, різкими стрибками температури.

Профілактика пієлонефриту полягає, перш за все, в своєчасному лікуванні захворювань, що сприяють його появі — аденоми передміхурової залози і каменів в нирках. Крім того, важливо вчасно звернутися до лікаря у разі циститу, при якому інфекція може поширитися на нирки з запаленого сечового міхура.

Лікування пієлонефриту має бути комплексне. При пієлонефриті важливо підібрати оптимальне лікування. Важливо,щоб препарат чинив протизапальну,діуретичну, анальгезуючу, дезінтоксикаційну дію і при цьому був безпечним та ефективним. Такі властивості мають трави у складі Урохолуму.